Jak zacząć randkować w sieci?

Umawianie się na randki przez Internet może być stresujące, zwłaszcza jeśli to zupełnie nowe doświadczenie w Twoim życiu lub decydujesz się poznać kogoś po długiej przerwie i latach bycia singlem. Czy randkowanie w Internecie jest bezpieczne? Zastanawiasz się czy na portalu randkowym uda Ci się poznać kogoś interesującego lub czy znalezienie miłości w sieci jest w ogóle możliwe? Jak stwierdzić, czy wśród wielu nowych znajomych poznanych na czacie znajduje się osoba z którą można zbudować prawdziwą relację?

Zanim zdecydujesz się na miłosne podboje przez Internet, zapoznaj się z poniższym wskazówkami. Przygotowanie się do tego nie tylko pomoże zaoszczędzić Ci czas, ale także uchroni Cię przed rozczarowaniami i przede wszystkim zwiększy Twoje szanse na udany podryw. Dowiedz się jak skutecznie zacząć randkować:

  • Zastanów się czego pragniesz. Czy interesuje Cię zwyczajny flirt, przelotna znajomość, przyjaźń, długoterminowy związek, a może małżeństwo? Nie sabotuj własnego randkowania w Internecie i kontaktów z innymi ludźmi brakiem zdecydowania i własnymi nieuświadomionymi potrzebami.
  • Gdy doprecyzujesz cele wirtualnego podrywu, zastanów się jakich cech poszukujesz w drugim człowieku. Nie szukaj idealnej żony lub idealnego męża w sieci - ideały nie istnieją! Opisz swojego wymarzonego partnera lub partnerkę poprzez konkretne cechy, np. opanowanie, opiekuńczość, pracowitość. Skuteczne randkowanie to przede wszystkim rozsądne i realistyczne podejście do poszukiwania partnera. 
  • Żyjesz wspomnieniem poprzedniego nieudanego związku lub toksycznych partnerów? Nie skupiaj się na tym, jakich ludzi nie chcesz już poznawać, ale na tym jakich cenisz i chcesz mieć przy sobie. Porównywanie nowych znajomych do osób z przeszłości sprawi, że będziesz mieć w sobie wiele negatywnych emocji, które będą utrudniać Ci poszukiwanie miłości. Niewiele osób ma odwagę, by flirtować nawet w Internecie z kimś pełnym uprzedzeń i złości.
  • Czy wiesz kim jesteś, co lubisz, co możesz zaoferować drugiej osobie? Dlaczego ktoś chciałby umówić się na randkę właśnie z Tobą? Pracuj nad silną samoświadomością, bo znając własną wartość poczujesz się pewniej w kontaktach z innymi. Twoje szanse na poznanie odpowiedniego partnera także poszybują do góry - znając dobrze siebie, będziesz otaczać się podobnymi osobami.
  • Czy wiesz jak flirtować na czacie? Flirt to podstawowa umiejętność podczas randkowania. Dowiedz się więcej na ten temat, klikając tutaj.
  • Pamiętaj, że flirt w sieci to dopiero początek drogi do relacji w prawdziwym świecie. Gdy ktoś zainteresował Cię ciekawą rozmową na czacie, umów się na spotkanie i porozmawiajcie ze sobą na żywo. Daj sobie oraz drugiej osobie czas na wzajemne poznanie. Nie zakładaj, że to pierwsza randka ma zdeterminować szanse na miłość. Czasem uczucie budzi się powoli, a wiele zależy od tego, czy obydwie strony chcą nad nim popracować. 
  • Nie interesuje Cię osoba poznana na portalu randkowym? Podziękuj za kontakt w stanowczy i zdecydowany sposób. Nie obrażaj drugiego człowieka, nie baw się w dwuznaczności, ale określ jasno, że nie spełnia Twoich wymagań. Nie każdy kontakt kończy się relacją, nie zawsze ludzie przypadają sobie do gustu i to zupełnie normalne.
  • Poznanie miłości na portalu randkowym jest możliwe, jednak może wymagać czasu, cierpliwości i zaangażowania. Nie traktuj niepowodzeń personalnie, zamiast tego wyciągaj wnioski z nieudanych randek i przede wszystkim ciesz się możliwością poznawania wielu nowych osób. 


Skorzystaj z powyższych porad, by Twoje randkowanie było skuteczne. Nie wiesz gdzie zacząć poszukiwanie miłości? Wpadnij na https://czateria.interia.pl