Czego nie robić na randce?

Spotkanie w realu z nowym znajomym poznanym w sieci bywa stresujące dla dwóch stron. Najbardziej emocjonująca jest pierwsza randka, z którą dodatkowo wiążą się miłosne oczekiwania. Obawę wzbudzają niezręczne sytuacje i różne wpadki, które mogą sprawić, że zostaniemy źle odebrani i stracimy szansę na ponowny kontakt. 

Wiele osób zastanawia się co nie jest mile widziane, a czego w ogóle nie powinno się robić na randce? Jak nie zepsuć randki z facetem? Jak się zachowywać, by nie popsuć wrażenia na dziewczynie, która Ci się spodobała? Co należy zrobić, by nie zmarnować szansy na kolejne spotkanie? O czym nie powinno się rozmawiać na rance, by nie zrazić drugiej osoby? Co należy robić, by randka zawsze była udana?

Dowiedz się jak uniknąć wpadek na randce:

  • Jeśli zależy Ci na tym, by randka była udana, przede wszystkim nie spóźnij się. Jeśli wiesz, że nie uda Ci się zdążyć na czas, poinformuj o tym najszybciej jak się da. Zaplanuj także swój dzień w taki sposób, by nie przyjść na randkę np. prosto z pracy. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na dziewczynie lub chłopaku pokaż, że poważnie traktujesz Wasze spotkanie.
  • Czego nie robić na randce? Nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, ponieważ kłamstwo ma krótkie nogi. Autentyczność i naturalność to podstawa. 
  • Jeśli chcesz wypaść dobrze na pierwszej randce i zadbać o to, by nie okazała się ostatnią nie rób rzeczy, które świadczyłyby o natarczywości i zdesperowaniu. Dotyczy to zarówno czynów (np. nadmierny kontakt fizyczny, nieodpowiednie prezenty), jak i słów (np. zbyt szybkie wyznanie miłości, snucie planów o wspólnym mieszkaniu). Na randce nigdy nie zachowuj się tak, by druga osoba poczuła się przytłoczona. Postaw na serdeczność i zachowaj zdrowy dystans. Mniej znaczy więcej.
  • Podstawa randkowego savoir-vivre to dbanie o to, by druga osoba czuła się wyjątkowo. Jeśli jesteś z kimś na randce to nie podrywaj innych osób, np. kelnerów w restauracji lub przechodniów na Waszym spacerze. Twoja uwaga powinna być skupiona wyłącznie na osobie z którą masz spotkanie.
  • Jeśli nie chcesz zepsuć randki, nie przychodź na nią po to, by narzekać na swoje życie lub obarczyć drugą osobę własnym bagażem emocjonalnym. Spotkanie powinno służyć wzajemnemu poznawaniu się. Jeśli chcesz opowiadać o problemach i trudnościach życiowych, spotkaj się z zaufanym bliskim.
  • Pilnuj równowagi między mówieniem, a słuchaniem. Najgorsza randka to taka, na której jedna osoba opowiada godzinami o sobie i nie pozwala dojść do słowa drugiej. Gwiazdorzenie to największa randkowa wtopa, której większość ludzi nie potrafi wybaczyć. Jeśli chcesz opowiadać o swoich pasjach, dokonaniach i zaletach - przystopuj trochę i zachowaj więcej szczegół na kolejne spotkania. Tajemniczość jest sexy, gadulstwo niekoniecznie...
  • Ciekawość i chęć poznania to podstawa, jednak nie zasypuj drugiej osoby gradem pytań. Bycie wścibskim nie tylko przekreśli szanse na Twoją kolejną randkę, ale może także sprawić, że Twoje zachowanie zostanie odebrane jako przerażające i zagrażające. Randka okaże się koszmarem, gdy ktoś odbierze Cię jako potencjalnego stalkera. 
  • Nie opowiadaj o swoich poprzednich związkach, zwłaszcza jeśli to pierwsza randka w realu. Poruszanie tematyki swoich ex to nie tylko wtopa, ale sygnał braku gotowości do nowej relacji, który może sprawić, że miły nastrój pryśnie w jednej chwili. Co gorsza, taka tematyka w rozmowach może być odebrana jako bardzo niemiła próba oceny i porównania nowego znajomego do wcześniejszych partnerów.
  • W czasie randki odłóż telefon, a najlepiej wyłącz go całkiem. Intensywne wpatrywanie się w ekran smartfona nie tylko jest oznaką Twojego uzależnienia od Internetu, ale da do zrozumienia drugiej osobie w bardzo niemiły sposób, że nie jest dla Ciebie interesująca. Ciągłe odbieranie telefonu jest także niegrzeczne, dlatego zaplanuj swój dzień odpowiednio, by w czasie randki nie przeszkadzały Ci np. sprawy służbowe. 
  • Zdarzyło Ci się zrobić lub powiedzieć coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca na pierwszym spotkaniu? Nie udawaj, że nic się nie stało, bo możesz tym zupełnie przekreślić swoje szanse. Jeśli czujesz, że coś poszło nie tak i jest teraz niezręcznie, przeproś i przyznaj się do błędu. Każdemu na randce może zdarzyć się wtopa, która wyniknęła ze zwykłego zdenerwowania. Szczere przeprosiny pokażą, że zależy Ci na drugiej osobie i że bierzesz odpowiedzialność za własne zachowanie - to przy okazji bardzo atrakcyjna cecha u partnerów poszukiwanych do stałego związku. Sprawdź nasze porady w praktyce. Poderwij kogoś wirtualnie, a później umów się na realne spotkanie dzięki https://czateria.interia.pl/