Podstawowe funkcjonalności

Jesteś gotowy? Zaczynamy!

1. Lista pokoi

Dla Twojej wygody podzieliliśmy wszystkie pokoje na kanały czyli kategorie tematyczne: Towarzyskie, Regionalne etc.

Po wybraniu pokoju i zalogowaniu oczom Twym ukaże się właściwy czat czyli to co tygrysy lubią najbardziej:-)

Ekran CZATerii

Ekran CZATerii można podzielić zasadniczo na: ekran ogólny, lista z wyborem pokoi/osób, oraz pole do wpisywania tekstów.


1. ekran ogólny - miejsce gdzie możesz pisać do wszystkich ludzi w danym pokoju

2. pole do wpisywania tekstów - miejsce gdzie możesz pisać do wszystkich ludzi w danym pokoju. Tekst napisany w tym polu, pojawia się na ekranie ogólnym, chyba że prowadzisz rozmowę prywatną. A nad polem znajduje się:

Listwa narzędziowa

Nad okienkiem do wpisywania tekstu znajduje się listwa narzędziowa:

B- pogrubienie czcionki (bold)

I - pochylenie czcionki (italic)

U - podkreślenie czcionki (underline)

ustawienie koloru czcionki - na screenie widoczne jako CZARNY

zmiana stylu czcionki - na screenie widoczny jako ARIAL

zmiana rozmiaru wyświetlanych tekstów - na screenie widoczna jako 123. lista z wyborem pokoi/osób - lista wyboru w której możesz ustawić oglądanie listy pokoi i listy osób

Zakładki dostępne na liście:

- Pokoje - wyświetla tylko listę pokoi dostępnych na CZATerii.

- Osoby - wyświetla tylko osoby zalogowane na pokoju.


Twój nick na liście osób w pokoju jest koloru zielonego. Oczywiście widoczne to jest tylko dla Ciebie;)

Przyciski menu i użytkownika

Po wybraniu nicka na liście użytkowników i kliknięciu prawym przyciskiem myszki, pojawia się pop-up z opcjami: kopiuj nick, rozpocznij priv, ignoruj użytkownika. Takie same opcje pojawiają się po kliknięciu na nicka w oknie rozmowy ogólnej.

kopiuj nick: jeśli w oknie rozmowy ogólnej chcesz skierować wypowiedź bezpośrednio do jednego z użytkowników, nie musisz przepisywac jego nicka, wystarczy jedno kliknięcie na opcję, aby jego nick pojawił się w polu wpisywania wypowiedzi

# rozpocznij priv: jeśli chcesz przeprowadzić z kimś prywatną rozmowę (tj. bez świadków) wybierasz w pop-upie opcję priv, tę sama funkcję spełnia jednorazowe kliknięcie na nicka użytkownika.

zgłoś złe zachowanie: jeżeli uważasz, ze użytkownik zachowuje się niestosownie, możesz jego zachowanie zgłosić poprzez formularz, który przesyłany jest do naszych administratorów obecnych na czacie, którzy reagują od razu.

blokuj użytkownika: jeśli któryś z rozmówców wydaje Ci się nachalny, możesz go ignorować, wybierając nicka na liście obecności i wybraniu w menu "blokuj użytkownika". Od tej pory jego teksty będą dla Ciebie niewidoczne, a nick tej osoby będzie zamazany na liście. Co więcej, osoba ta podczas trwania sesji nie będzie mogła do Ciebie wysłać zaproszenia do rozmowy.

Równocześnie możesz przebywać maksymalnie w 10 pokojach.