Rozmowy na ogólnym

Ludzie w różnym wieku odwiedzają CZATerię głównie po to, aby porozmawiać. Często są to dyskusje większej grupy ludzi, prowadzone na "ogólnym".

1. Nie wywołujmy konfliktów ponieważ CZAT to miejsce zabawy i tak powinien być traktowany. Nikogo nie bawi czytanie obelg na swój temat, osądów czy też krzywdzących pomówień.

2. Nie wyrażajmy kontrowersyjnych opinii, pamiętając o tym, że ludzie posiadają różną wrażliwość. Bywają też amatorzy celowego skłócania użytkowników przeciwko sobie, bądź przeciw Administratorom. Takie zachowanie jest godne potępienia.

3. Jeśli nie odpowiada Nam czyjś styl pisania lub wygłaszane opinie, powstrzymajmy się od niepotrzebnych uwag nie tylko na ogóle ale również na priv. Taka niewinnie rozpoczynająca się wymiana krytycznych opinii, często prowadzi do zbiorowej kłótni. Warto więc zastanowić się, zanim zwrócimy komuś uwagę, lub po prostu użyć funkcji "ignoruj".

4. Starajmy się w każdej sytuacji zachować spokój oraz łagodzić wszelkie spory. 

5. Na CZATerii należy prowadzić rozmowy w języku polskim. Kategoria Pokoje międzynarodowe nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jeśli chcesz porozmawiać w innym języku zrób to na priv.

Traktujmy innych CZATerian tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Szanujmy ich, a oni będą szanować Nas. Nie zapominajmy, że po drugiej stronie kabla siedzą tacy sami ludzie jak My.