Trollowanie

Być może zdarzyło Ci się zauważyć użytkowników, umieszczających wypowiedzi, których celem jest ośmieszenie, prezentowanie obelżywych opinii, przytaczanie nieprawdziwych informacji a także wywoływanie burzliwej dyskusji prowadzącej do kłótni. Takich użytkowników nazywa się trollami. Tematy poruszane przez trolla są zazwyczaj niewygodne i kontrowersyjne.   

Gdy zobaczysz internetowego trolla, korzystaj z poniższych wskazówek:

  • Nie daj się sprowokować. Pamiętaj, że troll czerpie przyjemność ze skłócania ludzi i wprowadzania chaosu - pokaż mu, że jego działania nie działają na Ciebie.
  • Nie zwracaj uwagi na toksyczne wypowiedzi, a jeśli musisz to odpisuj na nie spokojnie i rzeczowo. Nie wdawaj się jednak w rozmowy z trollami, przecież chodzi im właśnie o to, by Cię zirytować i zmarnować Twój czas na niepotrzebne dyskusje.
  • Jeśli troll zasypuje Cię wypowiedziami lub pisze obraźliwe wypowiedzi na Twój temat na czacie - skorzystaj z opcji Ignoruj użytkownika. Jeśli próbuje zaczepić Cię na priv, nie akceptuj jego zaproszeń do rozmowy lub po prostu zakończ trwającą rozmowę.
  • Stwierdzenie nie karmić trolla ma bardzo duży sens! Nieodpowiadanie na jego zaczepki spowoduje, że troll nie będzie mógł się bawić naszym kosztem i nie zwróci na siebie uwagi, której pragnie. Pamiętaj, że troll często chce po prostu zaimponować grupie, zyskać aprobatę osób podobnych sobie, robi to z nudów albo odreagowuje w ten sposób problemy, których sam doświadcza w życiu osobistym. Jeśli zobaczy, że jego działania nie odnoszą skutków, z czasem straci nimi zainteresowanie.