Bezpieczne randki w sieci

Randkowanie w sieci to świetny sposób na poznanie innych ludzi. Możesz zawierać nowe znajomości z osobami w okolicy, na drugim końcu Polski, zza granicy, znaleźć kogoś na spotkanie, szybką randkę, do związku, a nawet małżeństwa. Jednak czy poznawanie ludzi w sieci jest bezpieczne? Zastanawiasz się czy korzystanie z portali randkowych niesie za sobą zagrożenia? Jak bezpieczne randkować w Internecie? Jak bezpiecznie szukać miłości w sieci?

Wiele osób randkujących online zadaje sobie pytanie, czy poznawanie znajomych przez Internet jest niebezpieczne? Chociaż dostęp do sieci umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktu, nigdy nie masz pewności kim jest rozmówca i czy na pewno jest osobą, za którą się podaje. Szybkie randki są świetnym sposobem na nawiązywanie znajomości, jednak jeszcze lepsze jest bezpieczne randkowanie. W Internecie można spotkać zarówno niebezpieczne osoby, jak i przyjacielskich, życzliwych ludzi, z którymi nawiążemy pozytywne relacje. Podstawa bezpieczeństwa to ostrożność oraz świadomość istnienia potencjalnych zagrożeń. 


Jak bezpiecznie randkować przez Internet:  

 • Czy bezpieczne randki w sieci są możliwe? Dowiedz się więcej na temat zagrożeń w sieci. Bezpieczne randkowanie w Internecie zapewni Ci wiedza na temat potencjalnych niebezpieczeństw oraz sposób radzenia sobie z nimi.
 • Pamiętaj o zasadach bezpiecznej rozmowy prywatnej. Czat jest anonimowy, to Ty decydujesz ile informacji na swój temat chcesz ujawnić oraz o czym chcesz rozmawiać. Jednym z podstawowych środków bezpieczeństwa jest podążanie za własną intuicją, która w wielu wypadkach trafnie podpowie Ci, by zakończyć randkowanie z nieodpowiednim nieznajomym. 
 • Nigdy nie wiesz kim jest osoba po drugiej stronie. Niektórzy kreują swój atrakcyjny wizerunek w Internecie po to, by uśpić Twoją czujność, a następnie to wykorzystać - nie daj się! Fałszowanie tożsamości i danych to strategia wielu oszustów randkowych. Zachowaj ostrożność gdy rozmówca wydaje Ci się zbyt perfekcyjny, dopasowuje się do Twoich oczekiwań lub zapewnia o swojej wiarygodności, choć przeczy temu jego zachowanie.
 • Jak bezpiecznie randkować? Unikać nieodpowiednich osób! Rezygnuj z kontaktu, gdy ktoś wywiera na Tobie presje i nie umie uszanować Twojej odmowy. Podążaj za intuicją i nie bój się mówić NIE, gdy nie masz na coś ochoty lub uważasz, że nie jest to dla Ciebie dobre lub bezpieczne. Rozmówca, który reaguje agresywnie lub nachalnie próbuje namówić Cię do zmiany decyzji powinien wzbudzić Twój niepokój.
 • W zachowaniu bezpieczeństwa pomoże Ci bycie stanowczym. Jeśli nie chcesz z kimś rozmawiać - zakończ priva, nie odpisuj i nie odbieraj kolejnych zaproszeń do rozmowy. Możesz także skorzystać z opcji Ignoruj użytkownika
 • Nie podawaj swoich danych oraz szczegółowych informacji na temat swojego życia. Gwarantem bezpieczeństwa jest anonimowość i dbanie o ochronę własnej tożsamości. Nowopoznanym znajomym przedstawiaj się tylko imieniem lub pseudonimem. Nie wyjawiaj swojego nazwiska, adresu zamieszkania, nie zdradzaj harmonogramu dnia (np. godzin pracy, drogi do domu). Zachowuj ostrożność wymieniając się profilami na serwisach społecznościowych, bo zwykle zawierają wiele informacji na Twój temat (oprócz Twoich danych mogą być to także informacje o miejscach w których bywasz lub gdzie bywają Twoi bliscy). 
 • Internetowe randki sprzyjają oszustom! Nigdy nie zgadzaj się na wysyłanie pieniędzy lub płacenie za towary i usługi, nawet jeśli ktoś zapewnia Cię o symbolicznych opłatach.
 • Bezpieczna znajomość w sieci jest możliwa, gdy rozwija się bez presji i pośpiechu. Z czata możesz przenieść kontakt na specjalny mail lub komunikator, które będą pomagały Ci w lepszym poznawaniu i weryfikowaniu nieznajomego.
 • Zanim umówisz się na randkę, dowiedz się o tej osobie jak najwięcej. Zwróć uwagę, czy nie próbuje czegoś ukrywać, czy przekazywane informacje są spójne i wiarygodne. Poproś także o rozmowę telefoniczną i pamiętaj, że ostrożności nigdy za wiele.
 • Jeśli zdecydujesz się na realne spotkanie, powiadom o tym kogoś bliskiego. Ustal, że wyślesz sms o danej godzinie lub odbierzesz połączenie, poprzez które potwierdzisz, że wszystko w porządku.
 • Uważaj na swojej pierwszej randce. Randkuj tylko w miejscach publicznych, gdzie przebywa wiele osób, np. kawiarnia, galeria handlowa. Bezpieczna randka musi przebiegać według pewnych zasad. Nigdy nie zgadzaj się na ustronne miejsca, wizytę w mieszkaniu lub wsiadanie do czyjegoś samochodu. Nie spożywaj alkoholu, pilnuj swojego talerza oraz szklanek. 
 • Randki przez Internet są bezpieczne, jeśli zareagujesz w porę na niepokojące sygnały. Jeśli ktoś poznany w sieci Cię zaniepokoił, nie umawiaj się z nim na spotkanie i nie kontynuuj takiej znajomości. Porozmawiaj także z zaufaną osobą i nie zostawaj sam z problemami. 
 • Jeśli istnieje bezpośrednie zagrożenie Twojego życia lub zdrowia, koniecznie skontaktuj się z policją pod numerem 112 lub 997 i daj znać swoim bliskim.Flirtuj i poznawaj nowych znajomych z okolicy na https://czateria.interia.pl/