Najgorsze typy facetów

Jak poznać właściwego mężczyznę, z którym stworzysz stały związek? Jakich facetów należy unikać i po czym poznać, że on nie jest materiałem na partnera? Czy facet z którym się spotykasz jest toksyczny? Czy mężczyzna z którym randkujesz jest niebezpieczny? Dlaczego lgniesz do niewłaściwych facetów?

Jeśli zadajesz sobie pytanie od jakich facetów trzymać się z daleka i jaki powinien być mężczyzna w związku, oznacza to, że jesteś na początku drogi randkowania lub masz na koncie kilka nieudanych relacji i chcesz coś zmienić. Czy potrafisz wymienić cechy dobrego chłopaka? Jak rozpoznać cechy złego partnera na początku relacji, by uniknąć kłopotów? Myślisz ciągle: jak poznać, czy niebezpieczny facet udaje przede mną kogoś innego?

W życiu spotkasz typy złych facetów, z którymi lepiej nie randkować, ale masz szansę poznać także właściwych partnerów. Czy wiesz jakie są najgorsze typy mężczyzn? Dowiedz się jakie cechy liczą się w czasie randkowania i z jakimi chłopakami powinnaś dać sobie spokój, by nie wpakować się w toksyczną relację. Zazwyczaj gdy jesteś zauroczona nieodpowiednim facetem ignorujesz wiele sygnałów. Chociaż nie zawsze da się uchronić przed manipulantami, możesz zwiększyć szanse na poznanie odpowiedniego mężczyzny, dostrzegając w porę cechy złego partnera, z którymi nie warto się wiązać.

Zastanawiasz się jak znaleźć dobrego męża? Czy facet z którym się spotykasz jest dobry, czy zły? Marzenia o ideałach odłóż na półkę z bajkami i skup się na rzeczywistości. Księcia z bajki nie znajdziesz, ale nie znaczy to również, że jesteś skazana na relacje ze złymi facetami. To od Ciebie zależy, czy będziesz unikać niewłaściwych mężczyzn. Poznaj niebezpieczne typy facetów i zwracaj uwagę na sygnały ostrzegawcze świadczące o tym, że zadajesz się z kimś nieodpowiednim. Nie warto tracić czasu i zdrowia na toksycznych partnerów!

Dowiedz się, jak poznać, że facet nie jest tym jedynym:

 • Inteligentni manipulanci, mistrzowie uwodzenia. To najgorsze typy facetów, których należy unikać. Toksyczny facet to na pozór książę na białym koniu, który oczarowuje wybrankę, a nawet jej bliskich. Elokwentny, szarmancki, przypomina bohatera z filmu o miłości. Gdy on w Twoich oczach jest ideałem, od którego całkowicie się uzależniasz, to znak, że jest mężczyzną od którego należy trzymać się z daleka. Zastanów się, czy Twój partner nie jest psychopatą, który mówi i robi tylko to, co chcesz słyszeć i widzieć. Ryzykiem uwikłania w taką toksyczną relacje zagrożone są szczególnie kobiety samotne, z niskim poczuciem własnej wartości, spragnione bliskości. Bądź czujna i ćwicz asertywność, by umieć powiedzieć takiemu facetowi NIE. 
 • Unikaj mężczyzn, którzy już na początku relacji zapewniają Cię o głębokich uczuciach, bardzo szybko obiecują Ci wspólne życie i proponują ślub po kilku dniach znajomości. Niestety, ten typ facetów to zazwyczaj oszuści matrymonialni oraz manipulatorzy, którzy chcą Cię wykorzystać i oskubać z pieniędzy. Szybkie wyznawanie głębokich uczuć to także cecha faceta niedojrzałego emocjonalnie. Nie daj się porwać bajce o romantycznej miłości, związek z kimś niedojrzałym nie będzie łatwy i trwały.
 • Zachowaj czujność, gdy facet od początku Waszej znajomości porusza temat pieniędzy lub dóbr materialnych. Zazwyczaj okazuje się oszustem randkowym, który w pewnym momencie poprosi o pożyczkę lub zainwestowanie pieniędzy w nieistniejący biznes. Gdy facet notorycznie pożycza pieniądze od dziewczyny to także znak, by trzymać się od niego z daleka.
 • Należy unikać facetów z problemami, którzy oczekują, że kobieta ich uratuje. Przyjmują rolę ofiary, czują się niekochani i niezrozumiani, dlatego wzbudzają w Tobie opiekuńcze uczucia i chęć ocalenia ich przed złem całego świata. Wbrew pozorom chłopak ofiara losu to bardzo toksyczny typ. Nie pomożesz mu i nie złagodzisz jego cierpienia, niezależnie od tego ile wysiłku w to włożysz. Tacy mężczyźni nie chcą się zmienić, są niedojrzali i zachowują się jak wampiry energetyczne. Uciekaj, bo u ich boku czeka Cię jedynie wypalenie emocjonalne.
 • Trzymaj się z daleka od maminsynków, mężczyzn uzależnionych od matki. Związek z takim facetem zazwyczaj oznacza, że w Waszej relacji pojawi się trzecia osoba - teściowa. Co gorsza, maminsynek niejednokrotnie liczy się bardziej z potrzebami matki, niż Twoimi, a nawet własnymi. Z drugiej strony bądź też ostrożna, gdy chłopak źle wyraża się o mamie. Może kryć się za tym nienawiść do kobiet, którą przeleje także na Ciebie.
 • Od zazdrośników uciekaj gdzie pieprz rośnie. Zazdrość nie zawsze jest dowodem na romantyczną miłość. Chociaż może podobać Ci się, że facet za Tobą szaleje, dłuższa relacja z chorobliwie zazdrosnym chłopakiem zazwyczaj okazuje się piekłem. Niepewny siebie mężczyzna jest zazdrosny o Twoją rodzinę, znajomych, a nawet przypadkowe osoby z którymi rozmawiasz w ciągu dnia. Jeśli mężczyzna jest zazdrosnym socjopatą, staje się naprawdę niebezpieczny - będzie chciał kontrolować każdy aspekt Twojego życia. 
 • Bądź ostrożna, gdy facet ustala dziwne warunki Waszego kontaktu. Np. może rozmawiać z Tobą tylko w określone dni tygodnia, nie chce spotykać się w niektórych miejscach i nie lubi rozmawiać przez telefon we własnym domu. Może oznaczać to, że prowadzi podwójne życie i coś przed Tobą ukrywa. Z takim facetem zdecydowanie nie chcesz mieć do czynienia.
 • Facet nie jest dobrym materiałem na partnera, jeśli chce przesadnie wszystko kontrolować. Nie myl tego z jego dominującą osobowością lub zdecydowaniem. Przesadnie kontrolujący facet skupia się tylko na sobie i nie interesuje go Twoje zdanie, ponieważ to jego potrzeby są na pierwszym miejscu. Zachowuje się jak tyran, który chce by wszystko było po jego myśli, a jeśli coś jest inaczej, wpada w furię. Związek z takim mężczyzną jest bardzo toksyczny, a w niektórych wypadkach może być też niebezpieczny.
 • Kolejny typ od którego należy trzymać się z daleka to facet niedostępny emocjonalnie. Jeśli zależy Ci na stałym związku, postaw na relacje z kimś, kto potrafi się komunikować. Facet zamknięty w sobie nie chce rozmawiać otwarcie, a przez to nigdy nie możesz być pewna jego uczuć. Jest oziębły i czujesz, że tak naprawdę go nie znasz. Niewyrażone emocje w niektórych wypadkach prowadzą do toksycznych zachowań, np. krytyki, wyzwisk, a nawet agresji fizycznej.
 • Omijaj szerokim łukiem bawidamków i kobieciarzy. Bajerant i flirciarz to najczęściej facet, który tylko chce przelecieć kobietę i nie chce wiązać się na stałe. Na początku może Ci się podobać, że facet jest atrakcyjny, rozchwytywany i wie jak rozgrzać Cię do czerwoności. Mimo, że wydaje się czarujący i przystojny, lepiej się z nim nie zadawać. Chłopak który otacza się wieloma dziewczynami i flirtuje nawet z Twoimi koleżankami często okazuje się zbyt próżny, niedojrzały emocjonalnie i nie nadaje się do związku.  
 • Czy warto mieć chłopaka po przejściach? Gdy zastanawiasz się jak kocha facet z odzysku, zazwyczaj porównujesz go do swojego ex. Uważasz, że nie powtórzy jego błędów, dlatego wydaje Ci się godny zaufania. Uważaj, by nie zakochać się w wyobrażaniu o nim! A może po prostu chcesz się nim zaopiekować sądząc, że to ofiara losu? Facet po przejściach może być niedojrzały emocjonalnie, a do tego z całą pewnością zraniony i zły na kobiety. Jeśli sam nie rozwiązał własnych problemów, lepiej unikaj z nim bliższej relacji.


Poznaj wyjątkowego partnera na: https://czateria.interia.pl/