Pierwsza randka z Internetu

Wszystko zaczyna się, gdy poznajesz ją lub jego na portalu randkowym. Rozmawiacie na czacie, świetnie się dogadujecie i jesteście sobą zainteresowani. Naturalnie kolejnym etapem znajomości z facetem lub dziewczyną jest spotkanie w realu i zweryfikowanie oczekiwań.

Pierwsza randka w realu może być ekscytująca, magiczna i być początkiem czegoś niezwykłego. Może być także niezręczna, stresująca, nieudana i pełna rozczarowań. Być może Twoi znajomi dzielili się już z Tobą opowieściami o własnych doświadczeniach pokazujących różne oblicza randkowania, a Ty odczuwasz zaniepokojenie, nie wiedząc czego się spodziewać. Czy randka z Internetu ma sens i może skończyć się miłością? Czy spotykanie się z ludźmi z Internetu jest bezpieczne? Czy pierwsza randka ze znajomym poznanym online może być udana?

Do pierwszej randki warto się przygotować, a jej sukces w dużej mierze zależy od Twojego nastawienia, zdrowego rozsądku i znajomości etykiety randkowania. Poznaj porady na udane spotkanie w realu, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na skuteczny podryw, a poznawanie nowych osób będzie pozytywnym doświadczeniem. 

Pierwsza randka z sieci - co, jak, gdzie i kiedy?

  • Najważniejsze przykazanie randkowania to bezpieczeństwo. Przygotowanie do bezpiecznej randki zaczyna się w chwili, gdy rozpoczynasz z kimś flirt na czacie. Od samego początku upewniaj się, że nie masz do czynienia z oszustem. Zanim zobaczycie się na żywo, porozmawiajcie przez telefon - upewnij się, że nowy znajomy jest autentyczny i nie ma złych zamiarów. Pamiętaj, że warto powiadomić o swoich randkowych planach kogoś bliskiego i opowiedzieć o nowym znajomym komuś zaufanemu. Jeśli osoba z którą zamierzasz się spotkać wzbudza jakiekolwiek obawy, zrezygnuj z randki. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest ważne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.
  • Pamiętaj o bezpieczeństwie także na samym spotkaniu - umawiaj się w miejscach gdzie przebywa dużo osób i które są powszechnie znane. Nigdy nie zgadzaj się na pierwsza randkę w mieszkaniu, samochodzie czy ustronnym miejscu, np. lesie. Pilnuj swojego kieliszka i nie spożywaj drinków, jeśli nie zostały przygotowane na Twoich oczach, bądź całkowicie zrezygnuj ze spożywania alkoholu.  
  • Pierwsze spotkanie z osobą poznaną w Internecie bywa stresujące, nawet dla osób doświadczonych w randkowaniu. Niektórzy czują tak duży lęk, że są w stanie odwołać je w ostatniej chwili, obawiając się reakcji drugiej osoby. Zastanów się czego najbardziej się boisz? Pamiętaj, że połowa sukcesu jest już za Tobą - ktoś zgodził się na spotkanie, więc jest zainteresowany i chce Cię poznać.
  • Zastanawiasz się jak dobrze wypaść? Dowiedz się czego nie robić na randce, ale przede wszystkim nie pozwól, by stres przejął kontrolę. Zachowuj dobry humor i pozytywne nastawienie. Jeśli zależy Ci na nawiązaniu szczerej i długotrwałej relacji bądź po prostu sobą, postaw na naturalność i autentyczność. Nie staraj się wywierać dobrego wrażenia poprzez udawanie kogoś, kim nie jesteś. Pamiętaj też, że pierwsza randka nie musi być idealna. Wystarczy, że nie będzie fatalna.
  • Wybieraj na spotkanie miejsca, w których przede wszystkim czujesz się swobodnie. Unikniesz dzięki temu niezręczności i przytłoczenia nienaturalną atmosferą. Nie przejmuj się, że niektóre miejscówki uchodzą za oklepane czy mało romantyczne - to wcale nie determinuje sukcesu randkowania. Twoja udana randka może być zarówno w kinie, w taniej restauracji, zoo, czy w parku. Spotkanie w realu powinno być przede wszystkim naturalne i skupiać się przyjemności płynącej z poznawania drugiego człowieka. Wtedy nawet zwyczajny spacer lub rozmowa przy budce z kebabem staje się czymś niezwykłym.
  • Nie idź na randkę jeśli umysł zaprzątają Ci sprawy zawodowe lub prywatne. W innym wypadku Twoje myśli nie będą skupione na drugiej osobie i nie uda Ci się zrelaksować. Wściekłość na szefa czy kłótnię w domu danego dnia popsuje Ci humor, a tym samym może przekreślić szanse na udane randkowanie.
  • O czym rozmawiać na pierwszej randce? Przede wszystkim stawiaj na spontaniczność i poczucie humoru. Wybieraj tematy lekkie i przyjemne, a poważne szczegóły zostaw na później. Improwizuj - inspiracje mogą pojawić się zależnie od sytuacji, a ciekawą konwersację może rozpocząć nawet zmiana pogody. Oprócz tego rozmawiajcie o pasjach, marzeniach i ambicjach, ulubionym jedzeniu czy zabawkach z dzieciństwa bo to świetny sposób na poznanie drugiej osoby. Na pierwszym spotkaniu zdecydowanie unikaj natomiast tematów kontrowersyjnych, takich jak np. polityka oraz rozmów o poprzednich związkach.
  • Pierwsza randka i pocałunek na powitanie? Wszystko zależy od osoby z którą się spotkasz. Jeśli długo randkowaliście w sieci i wymieniliście już wiele wirtualnych czułości, buziak w policzek jest na miejscu - wyrazi serdeczne uczucia. Może być także formą pozytywnej spontaniczności, dzięki której pokażesz, że nie boisz się wyrażania emocji. Niektórzy mogą jednak odebrać taki gest negatywnie - jako wyraz nachalności lub zdesperowania. Jeśli obawiasz się czy dana forma kontaktu fizycznego jest akceptowana przez drugą osobę, porusz ten temat jeszcze przed spotkaniem, w trakcie rozmów na czacie. Niechciany dotyk w czasie randki zamieni ją w koszmar i nieprzyjemne wspomnienie. 
  • Pamiętaj, że pierwsza randka z Internetu to dopiero początek, nie oznacza oświadczyn, ślubu czy miłości po grób. Jeśli nastawiasz się na fajerwerki to spotka Cię rozczarowanie. Związek wymaga zaangażowania dwóch stron i wiele wysiłku, a przede wszystkim cierpliwości. Nie zakładaj, że pierwsze spotkanie w realu ma być bajkowe i idealne, ponieważ istnieje bardzo mała szansa na to, że ktokolwiek podała takim oczekiwaniom. Skup się na dobrej zabawie i przyjemności płynącej z poznawania nowego znajomego, a porażki traktuj z dystansem i humorem. Nie masz jeszcze nikogo z kim możesz umówić się na randkę? Poderwij kogoś na https://czateria.interia.pl/