Pierwsza randka z Internetu

Jak powinna wyglądać pierwsza randka z osobą poznaną na portalu randkowym? Spotkanie w realu ze znajomym z Internetu jest trochę randką w ciemno. Zwykle poprzedza je krótka lub dłuższa rozmowa na czacie, flirt online, a do tego wymiana zdjęć. Kolejnym etapem znajomości online z facetem lub dziewczyną jest poznanie na żywo i zweryfikowanie oczekiwań.

Randka w realu może być ekscytująca, magiczna i być początkiem czegoś niezwykłego. Może być także niezręczna, stresująca, nieudana i pełna rozczarowań. Być może Twoi znajomi dzielili się już z Tobą opowieściami o własnych doświadczeniach, a Ty odczuwasz zaniepokojenie nie wiedząc jak powinna wyglądać i jak się zachować. Strach przed osobą z Internetu jest normalny. Warto jednak go przełamać i sprawdzić czy nowa znajomość może skończyć się czymś więcej, czy będzie to jednorazowa przygoda. Najgorsze co możesz zrobić to założyć od razu, że spotkanie będzie nieudane, a pierwsza randka okaże się najgorszym doświadczeniem w życiu.

Czy randki z Internetu mają sens? Oczywiście! Rejestrujesz się na portalu randkowym, by poznać kogoś interesującego do miłej rozmowy, ale to dopiero początek na drodze do miłości. Pierwsza randka jest ważnym momentem, ponieważ dopiero wtedy mogą pojawić się między Wami emocje i chemia. To czas, gdy możesz dowiedzieć się z kim tak naprawdę masz do czynienia. Na spotkaniu jest szansa, by oczarować drugą osobę i sprawić, że straci dla Ciebie głowę. Nic dziwnego, że odczuwasz tak wielki stres przed tym wszystkim.

Spotkanie z nieznajomym może wzbudzać też obawy o bezpieczeństwo. Zastanawiasz się czy randka z osobą poznaną w sieci jest bezpieczna? Warto przestrzegać prostych zasad, które sprawią, że nie narazimy się na zagrożenia ze strony złych osób, manipulantów i oszustów. Więcej na temat bezpiecznego randkowania dowiesz się tutaj.  

Nie masz pomysłu jak przygotować się do pierwszej randki? Co zrobić by dobrze wypaść? Pamiętaj, żeby przede wszystkim mieć pozytywne nastawienie i kierować się zdrowym rozsądkiem - to niezbędne podczas randkowania online i na żywo. Dodatkowo poznaj poniższe porady dla pań i panów na udane poznanie w realu, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na miłość.  

Jak przygotować się do pierwszej randki z Internetu:

 • Najważniejsze przykazanie randkowania to ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo. Osoba poznana w sieci to tak naprawdę nieznajomy. Nawet jeśli Cię zaintrygował i flirtowaliście online, nie traktuj go od razu jak przyjaciela i kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Niektórzy użytkownicy na portalach randkowych to oszuści i musisz o tym pamiętać, umawiając się na randki. Zanim zdecydujesz się pójść z kimś na pierwszą randkę, upewnij się, że jest to autentyczna osoba i nie ma złych zamiarów. Możecie nieco dłużej wymieniać wiadomości i dodatkowo porozmawiać przez telefon. Dowiedz się więcej o oszustwach.  
 • Czy pierwsza randka powinna odbyć się w domu? Nie ma mowy! Nigdy nie zgadzaj się na spotkanie we własnym lub cudzym mieszkaniu. Nie randkuj też w samochodzie. Nie ma znaczenia, czy umówisz się z facetem czy dziewczyną z Internetu, zasady bezpieczeństwa są takie same. Wybierz miejsce dostępne publiczne i znane, np. restauracja, kino, kawiarnia, zoo.
 • Zastanawiasz się jak nie stresować się przed randką? Spotkanie z osobą poznaną w sieci wywołuje strach, nieśmiałość i tremę. Niektórzy czują tak duży lęk, że są w stanie odwołać je w ostatniej chwili, obawiając się reakcji drugiej osoby. Pamiętaj jednak, że połowa sukcesu jest już za Tobą - ktoś umówił się z Tobą, więc jest zainteresowany i chce Cię poznać. Jeśli wciąż ciężko Ci się rozluźnić, zrób coś relaksującego, możesz posłuchać muzyki, wziąć kąpiel lub pójść na spacer.
 • Zastanawiasz się jak dobrze wypaść? Dowiedz się czego nie robić na randce, ale przede wszystkim nie pozwól, by stres przejął kontrolę. Zachowuj dobry humor i pozytywne nastawienie.
 • Jak go oczarować? Jak poczuć z dziewczyną chemię? Jeśli zależy Ci na nawiązaniu szczerej i trwałej relacji bądź po prostu sobą, postaw na naturalność i autentyczność. Nie staraj się wywierać dobrego wrażenia poprzez udawanie kogoś, kim nie jesteś. Kłamstwo ma krótkie nogi i kończy się rozczarowaniem. Pamiętaj, że pierwsza randka nie musi być idealna. Wystarczy, że nie będzie fatalna.
 • Gdzie randkować za pierwszym razem? Zazwyczaj to facet zastanawia się gdzie zabrać dziewczynę i mylnie zakłada, że musi być to oryginalne i romantyczne miejsce jak z filmu. Do kina? Na basen? Nad jezioro? Na randkę wybieraj miejsca, w których przede wszystkim czujesz się swobodnie. Unikniesz dzięki temu niezręczności i przytłoczenia nienaturalną atmosferą. Nie przejmuj się, że niektóre miejscówki uchodzą za oklepane czy mało romantyczne, od tego nie zależy sukces. Twoja idealna randka może być nawet na stacji paliw. Spotkanie w realu jest skupione na Was, a nie miejscówce. Zwyczajny spacer lub rozmowa przy budce z kebabem też może być czymś niezwykłym.
 • Nie popełniaj błędu, by iść na randkę gdy umysł zaprzątają Ci sprawy zawodowe lub prywatne. Pierwsze wrażenie jest ważne, a ciężko dobrze wypaść, gdy będziesz czuć wściekłość na szefa czy kłótnię w domu. Jeśli będziesz w złym humorze to niestety może przekreślić szanse na udane spotkanie.
 • Jak ubrać się na pierwszą randkę, by oczarować drugą osobę? Najważniejsza porada, która sprawdzi się dla kobiet i mężczyzn to po prostu wygodny strój. Zadbaj o to, by był czysty i wyprasowany. Nie zakładaj ubrań które są niewygodne, drażniące i krępujące. Na randkę ubierz się schludnie i naturalnie podkreśl atuty swojej sylwetki. Kobiety powinny delikatnie podkreślić makijażem urodę. Nie potrzebujesz markowych ubrań i ekstrawaganckiego, modnego looku. Jeśli nie chcesz wywrzeć nieodpowiedniego wrażenia unikaj wyzywającego stroju.
 • Jedną z najbardziej krępujących rzeczy na pierwszej randce jest powitanie. Jak to zrobić? Czy pocałunek jest na miejscu? Od przywitania zależy często pierwsze wrażenie. Istnieje na to kilka sposobów, a wiele zależy od Waszego komfortu. Jeśli długo randkowaliście w sieci i wymieniliście już wiele wirtualnych czułości, pocałunek w policzek wyrazi serdeczne uczucia. Buziak nie powinien być zbyt namiętny i przytłaczający, ponieważ może być to odczytane jako desperacja. Gdy uważasz, że całus to zbyt wiele, możesz wybrać przytulenie. Przyjacielski ucisk jest miłą formą bliskości i pozwoli Ci określić jakie nastawienie ma druga osoba. Jeśli się jej podobasz to na pewno odwzajemni przytulenie i poczujesz, że jej ciało jest rozluźnione. Ostatni sposób na powitanie podczas randki to po prostu podanie ręki. Uścisk dłoni wybierasz zazwyczaj wtedy, gdy chcesz zachować więcej dystansu, ale wciąż zależy Ci na miłym kontakcie. To tradycyjny, bezpieczny i uniwersalny sposób powitania.
 • Pierwsze spotkanie w realu, a dotyk. Czy dotykanie drugiej osoby pomaga i sprawi, że zaczniesz się podobać? Gesty takie jak dotknięcie ramienia lub dłoni pokażą Twoje zainteresowanie, dlatego powinny być naturalne, spontaniczne, wynikać ze szczerych uczuć i być adekwatne do sytuacji. Nie próbuj przesadnie i nachalnie dotykać drugiej osoby, mocno jej przytulać, obejmować czy całować. Przytłaczanie dotykiem to poważny błąd. Wiele dziewczyn na pierwszej randce woli zachować dystans. Preferują subtelne, delikatne gesty i natarczywość może je wystraszyć. Jeśli obawiasz się czy dana forma kontaktu fizycznego jest akceptowana przez drugą osobę, porusz ten temat jeszcze przed spotkaniem, w trakcie rozmów na czacie. Niechciany dotyk w czasie randki zamieni ją w koszmar i nieprzyjemne wspomnienie.   
 • O czym rozmawiać na pierwszej randce? Jak rozmawiać z dziewczyną lub chłopakiem na spotkaniu? Przede wszystkim stawiaj na spontaniczność, poczucie humoru i flirt. Wybieraj tematy lekkie, żartobliwe i przyjemne. Jeśli potrafisz improwizować inspiracją do ciekawej dyskusji stanie się nawet deszcz za oknem. Na pierwszej randce z nieznajomym z Internetu pytaj o to, co pozwoli Ci poznać drugą osobę. Możesz wykazać się kreatywnością zadając pytania o ulubione potrawy, pomysły na wydanie pierwszego zarobionego miliona czy ukochane gry i zabawki z dzieciństwa. Unikaj poważnych i smutnych tematów, a także kontrowersji, takich jak np. religia, polityka oraz rozmowy o poprzednich związkach.
 • Pamiętaj, że pierwsza randka z Internetu to dopiero początek, nie oznacza oświadczyn, ślubu czy miłości po grób. Jeśli nastawiasz się na fajerwerki to spotka Cię rozczarowanie. Związek wymaga zaangażowania dwóch stron i wiele wysiłku, a przede wszystkim cierpliwości. Nie zakładaj, że pierwsze spotkanie w realu ma być bajkowe i idealne, ponieważ istnieje bardzo mała szansa na to, że ktokolwiek podała takim oczekiwaniom. Skup się na dobrej zabawie i przyjemności płynącej z poznawania nowego znajomego, a porażki traktuj z dystansem i humorem. Nie masz jeszcze nikogo z kim możesz umówić się na randkę? Poderwij kogoś na https://czateria.interia.pl/