Zagraniczna miłość

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na związek z obcokrajowcem. Miłość z cudzoziemcem pociąga egzotycznością i możliwością zderzenia z zupełnie inną kulturą. Czasem to efekt przelotnego romansu, który przydarzył się na wakacyjnym wyjeździe, innym razem realizacja przemyślanego planu matrymonialnego. Okazuje się, że miłość nie zna granic, także wtedy, gdy partnerzy pochodzą z dwóch różnych krajów.

Kiedy chcesz związać się z cudzoziemcem, możesz marzyć o przeprowadzce do innego państwa lub liczyć, że zagraniczny partner przyjdzie do Polski. Popularną formą relacji jest także związek na odległość, do którego prowadzi flirt online. Dzięki randkowaniu w internecie kilometry nie mają znaczenia, nieważne czy chcesz poznać dziewczyny ze Wschodu czy interesuje Cię romans z gorącym Włochem lub Hiszpanem. Portale randkowe pomagają w poznawaniu osób z innych krajów, a niektóre specjalizują się w dobieraniu par różnych narodowości.

Polak czy obcokrajowiec?

Mieszane pary nikogo już nie dziwią, jednak cechy partnerów z innego kraju obrastają czasem w legendy, a romans z obcokrajowcem na wyjeździe to popularna fantazja wielu osób. Co sprawia, że Polacy tak chętnie pobierają się z cudzoziemcami i zakładają z nimi rodziny? Powodów jest kilka. 

Niektóre kobiety uważają Polaków za nieatrakcyjnych, nudnych, nieciekawych mężczyzn. Przypisują im negatywne cechy, takie jak brak dbałości o higienę i wygląd, poważne kompleksy i niekulturalność. Chłopak z zagranicy jest w ich oczach nie tylko zadbany, ale także romantyczny, zaangażowany w relację i oddany partnerce. Znudzenie i zniechęcenie rodakami, ale także niezadowolenie z sytuacji w kraju może wzmagać zainteresowanie obcymi kulturami.

Panowie poszukujący zagranicznych dziewczyn i żon skupiają się z kolei zarówno na odmiennych cechach fizycznych, statusie socjoekonomicznym, jak i cechach charakteru, choć tu niejednokrotnie zawierzają nieprawdziwym opowieściom lub pozytywnym stereotypom o danej narodowości. Gdy Polki wydają się im zbyt wymagające, roszczeniowe i niezależne, zaczynają interesować się kobietami z innych krajów. Liczą, że w ten sposób zwiększą swoje szanse na udany podryw, romans, a nawet trwały związek. W egzotycznych partnerkach poszukują wzorcowych żon, z którymi założą szczęśliwą rodzinę.

Partner z zagranicy - wyzywanie czy szczęśliwy związek?

To co egzotyczne, rozbudza zmysły, uwodzi nieznanym i dla niektórych jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Wiele pań interesuje poznanie męża z Zachodu, podczas gdy wśród panów popularnością cieszą się żony ze Wschodu. Zagraniczny chłopak wydaje się ciekawszy od Polaka, a Słowianki utożsamiane z wiernością i skromnością uchodzą za idealne żony i matki. Egzotyczni małżonkowie najczęściej pochodzą z krajów takich jak Białoruś, Filipiny, Francja, Korea Południowa, Niemcy, Rosja, Turcja, Ukraina czy Wielka Brytania.

Dla osoby decydującej się na związek z obcokrajowcem znaczenie może mieć bogactwo danego państwa, stereotypowe cechy charakteru, zainteresowanie obcą kulturą lub po prostu specyficzny typ urody. Niestety, gdy powierzchowność ma decydujące znaczenie dla zawarcia relacji, wielka miłość z obcokrajowcem może skończyć się rozczarowaniem i rozwodem. Codzienność pokazuje, że bariera językowa i kulturowa, odmienna religia i obce zwyczaje stanowią ogromne wyzwanie dla relacji z zagranicznym chłopakiem lub dziewczyną. Nie ulegaj marzeniom i uważaj na stereotypy o innej narodowości! Przepisem na udany związek jest po prostu szczera chęć poznania drugiej osoby, a także kultury z której się wywodzi. Należy także być gotowym, że rozmawianie po angielsku nie zawsze wystarcza i to nauka rodzimego języka partnera oraz przyjęcie jego zwyczajów zadecyduje o założeniu rodziny... 

Romans czy długoterminowy związek? Poznaj kogoś wyjątkowego na: https://czateria.interia.pl/