Miłość po rozwodzie - czy jest możliwa?

Rozstanie to trudny i bolesny czas, pełen cierpienia, żalu, smutku, a nawet żałoby. Jednak nawet najtrudniejsze emocje kiedyś mijają i może zastąpić je pragnienie zakochania się na nowo. Jak znaleźć miłość po rozwodzie? Czy po trudnym rozstaniu można zakochać się ponownie? Czy po rozwodzie można stworzyć nowy związek? Czy warto dać sobie szansę na kolejną miłość po nieudanym związku?

Miłość po rozwodzie jest możliwa, chociaż odnalezienie jej może wymagać od Ciebie dodatkowego wysiłku i pracy nad zmianą swojego nastawienia. Wbrew temu co może Ci się wydawać, nawet po trudnym rozstaniu możliwe jest zakochanie się na nowo i stworzenie dobrego związku. Małżeństwo to poważny okres w życiu, jednak przykre doświadczenia z przeszłości nie są blokadą dla udanego życia miłosnego w przyszłości i nie pozbawiają nikogo umiejętności kochania. Rozwód z mężem lub żoną nie odbiera Ci także prawa do obdarzenia kogoś nowego szczerymi uczuciami. Jedyna prawdziwa przeszkoda, jaka może stać na drodze do ponownego szczęścia to zatopienie się w żalu z powodu nieudanego związku i pogrążenie w poczuciu beznadziejności. Nie bój się ryzykować, bo zakochanie się po rozstaniu jest dla Ciebie czymś osiągalnym.

Jak zakochać się na nowo po rozwodzie? 

  • Nie poddawaj się. Jeśli chcesz zakochać się na nowo, warto podążać za tym pragnieniem, nie oglądając się na wydarzenia z przeszłości. Jeśli myślisz, że Twój poprzedni związek był wielką miłością, której nie da się powtórzyć, to wiedz, że jest to jedynie negatywny głos w Twojej głowie, który próbuje zatrzymać Cię w miejscu. Rozwodnicy mają takie samo prawo do szczęścia w miłości i udanego życia uczuciowego, jak wszyscy inni ludzie. Daj sobie szansę. Miłość po rozwodzie jest możliwa i nawet po trudnym rozstaniu możliwe jest rozpalenie miłosnych uczuć w sercu.
  • Jeśli w Twojej głowie pojawia się myśl nie potrafię zakochać się po rozstaniu, może wynikać to z tego, że wciąż doświadczasz żalu po zakończonym małżeństwie i potrzebujesz więcej czasu na dojście do siebie. Innym powodem mogą być nierealistyczne oczekiwania wobec nowych partnerów i chęć wypełnienia nowymi uczuciami pustki po poprzednim związku. Warto się nad tym zastanowić. 
  • Nie szukaj miłości na siłę i nie uzależniaj swojego szczęścia od bycia w nowym związku. Związek powinien być uzupełnieniem Twojego satysfakcjonującego życia. Podstawowym błędem po rozwodzie jest pragnienie szybkiego odnalezienia miłości, by wypełnić pustkę po mężu lub żonie. Nie spiesz się. Zadbaj o siebie, swoje relacje z bliskimi i rozwijaj pasje oraz zainteresowania. Dopiero na samym końcu zajmij się randkowaniem. Otwórz się na miłość po rozwodzie, ale nie poszukuj jej desperacko.    
  • Masz szansę na prawdziwą miłość po nieudanym związku jeśli potrafisz uczyć się na błędach. Wina za rozstanie zazwyczaj jest po obu stronach, nawet jeśli ciężko jest się do tego przyznać i zarzucić sobie jakieś wady. Nie ma ludzi bez skazy, dlatego dobrze jest zdawać sobie sprawę z własnych trudności i pracować nad zmianą złych nawyków. Nie powielaj błędów z nieudanego małżeństwa.
  • Trenuj asertywność, by wejść w nowy związek. To ważna umiejętność, która pozwoli Ci zawierać dojrzałe, zdrowe relacje i ochroni Cię w kontakcie z toksycznymi partnerami. Jedną z przyczyn nieudanych małżeństw jest brak umiejętności stawiania granic i dbania o własne potrzeby w związku.   
  • Jeśli po rozstaniu marzysz o tym, by zakochać się na nowo, zacznij od pozbycia się uprzedzeń. Być może poprzedni partner był toksyczną osobą, jednak nie oznacza to, że los skazał Cię na spotykanie wyłącznie takich osób. Zamiast myśleć o wadach byłego małżonka i porażkach w związku, skup się na cechach, które są dla Ciebie ważne.
  • Czasem, by odnaleźć miłość po rozwodzie potrzebna jest zmiana hierarchii wartości. Nie jesteś tą samą osobą, co kilka lat temu. Zastanów się jakie cechy partnera liczyły się dla Ciebie kiedyś i czy wciąż są one tak samo atrakcyjne. Randkowanie na nowo także stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejsze, gdy będziesz mieć określony cel.
  • Nie żyj przeszłością. Jeśli chcesz poznać nową miłość, ale na randkach wciąż rozmawiasz o swoich ex, może oznaczać to, że brakuje Ci gotowości do stworzenia nowego związku. Warto porozmawiać o swoich troskach z kimś zaufanym.Poznaj kogoś wyjątkowego do miłości i szczęśliwego związku na: https://czateria.interia.pl/