​Jakich facetów należy unikać?

Jeśli zadajesz sobie pytanie od jakich chłopaków trzymać się z daleka, oznacza to, że dopiero zaczynasz przygodę z randkowaniem lub masz na koncie kilka nieudanych związków i czujesz, że potrzebujesz zmiany. Zastanawiasz się jak znaleźć dobrego męża? Jak poznać właściwego mężczyznę, z którym stworzysz stały związek? Jakich facetów należy unikać i po czym poznać, że on nie jest materiałem na partnera? Czy facet z którym się umawiasz jest toksyczny? A może Twój problem polega na tym, że po prostu lgniesz do niewłaściwych mężczyzn?

Prawda jest taka: marzenia o ideałach odłóż na półkę z bajkami i skup się na rzeczywistości. Z księciem z bajki się nie umówisz, ale nie znaczy to, że jesteś też skazana na relacje ze złymi facetami. Są typy złych mężczyzn, z którymi nie warto się spotykać. Dowiedz się jakie cechy liczą się w czasie randkowania i z jakimi chłopakami powinnaś dać sobie spokój. Zwracaj uwagę na sygnały ostrzegawcze świadczące o tym, że zadajesz się z niewłaściwym chłopakiem. Zwiększ swoją szansę na poznanie odpowiedniego mężczyzny i rozpoznaj w porę facetów, z którymi nie warto się wiązać. 

Dowiedz się, jak poznać, że facet nie jest tym jedynym:

  • Inteligentni manipulanci, mistrzowie uwodzenia. Toksyczny facet to na pozór książę na białym koniu, który oczarowuje nie tylko swoją wybrankę, ale nawet jej bliskich. Elokwentny, szarmancki, przypomina Ci bohatera z filmu o miłości. Gdy on w Twoich oczach jest ideałem, od którego całkowicie się uzależniasz, to znak, że może być mężczyzną od którego należy trzymać się z daleka. Ryzykiem uwikłania w toksyczną relacje zagrożone są kobiety samotne, z niskim poczuciem własnej wartości, spragnione bliskości. Pracuj nad asertywnością, by powiedzieć takiemu facetowi NIE. 
  • Unikaj mężczyzn, którzy już na początku relacji zapewniają Cię o głębokich uczuciach, bardzo szybko obiecują Ci wspólne życie i proponują ślub po kilku dniach znajomości. Niestety, zazwyczaj są to manipulatorzy, którzy chcą Cię wykorzystać lub faceci niedojrzali emocjonalnie, z którymi nie zbudujesz trwałej relacji.
  • Zachowaj czujność, gdy facet od początku Waszej znajomości porusza temat pieniędzy lub dóbr materialnych. Zazwyczaj okazuje się oszustem randkowym, który w pewnym momencie poprosi o pożyczkę. To znak, by trzymać się od niego z daleka, a przede wszystkim nie dawać mu żadnych pieniędzy.
  • Należy unikać facetów, którzy oczekują, że kobieta ich uratuje. Przyjmują rolę ofiary, czują się niekochani i niezrozumiani, dlatego wzbudzają w Tobie opiekuńcze uczucia i chęć ocalenia ich przed złem całego świata. Pomoc im nie jest możliwa, niezależnie od tego ile wysiłku w nią włożysz, ponieważ tacy mężczyźni nie chcą się zmienić. Uciekaj, bo u ich boku czeka Cię jedynie wypalenie emocjonalne.
  • Trzymaj się z daleka od maminsynków, mężczyzn uzależnionych od matki. Związek z takim facetem zazwyczaj oznacza, że w Waszej relacji pojawi się trzecia osoba - teściowa. Z drugiej strony bądź także ostrożna, gdy chłopak źle wyraża się o mamie. Może kryć się za tym nienawiść do kobiet, którą przeleje także na Ciebie.
  • Od zazdrośników uciekaj gdzie pieprz rośnie. Zazdrość nie zawsze jest dowodem na romantyczną miłość. Chociaż może podobać Ci się, że facet za Tobą szaleje, dłuższa relacja z chorobliwie zazdrosnym chłopakiem zazwyczaj okazuje się piekłem. Niepewny siebie mężczyzna jest zazdrosny o Twoją rodzinę, znajomych, a nawet przypadkowe osoby z którymi rozmawiasz w ciągu dnia.
  • Bądź ostrożna, gdy facet ustala dziwne warunki Waszego kontaktu. Np. może rozmawiać z Tobą tylko w określone dni tygodnia lub nie chce spotykać się w niektórych miejscach. Może oznaczać to, że prowadzi podwójne życie i coś przed Tobą ukrywa. Z takim facetem zdecydowanie nie chcesz mieć do czynienia.
  • Facet nie jest dobrym materiałem na partnera, jeśli chce przesadnie wszystko kontrolować. Nie myl tego z jego dominującą osobowością lub zdecydowaniem. Przesadnie kontrolujący facet skupia się tylko na sobie i nie interesuje go Twoje zdanie, ponieważ to jego potrzeby są na pierwszym miejscu. Zachowuje się jak tyran, który chce by wszystko było po jego myśli, a jeśli coś jest inaczej, wpada w furię. Związek z takim mężczyzną jest bardzo toksyczny, a w niektórych wypadkach może być też niebezpieczny.
  • Kolejny typ od którego należy trzymać się z daleka to facet niedostępny emocjonalnie. Jeśli zależy Ci na stałym związku, postaw na relacje z kimś, kto potrafi się komunikować. Facet zamknięty w sobie nie chce rozmawiać otwarcie, a przez to nigdy nie możesz być pewna jego uczuć. Niewyrażone emocje w niektórych wypadkach prowadzą do toksycznych zachowań, np. krytyki, wyzwisk, a nawet agresji fizycznej.
  • Omijaj szerokim łukiem bawidamków. Na początku może Ci się podobać, że facet jest atrakcyjny i rozchwytywany. Mimo, że wydaje się czarujący i przystojny, lepiej się z nim nie zadawać. Chłopak który otacza się wieloma dziewczynami często okazuje się zbyt próżny i niedojrzały, by zostać partnerem do stałego związku.  Poznaj wyjątkowego partnera na: https://czateria.interia.pl/