Nie mogę wejść na CZATerię!?

Piątek, 21 września 2007 (15:00)

Z takim problemem zwracacie się często do nas w korespondencji mailowej. Specyfikacja CZATerii jest taka, iż działa ona non-stop, poza krótkimi przerwami na prace konserwacyjne. Co za tym idzie, niemożność wejścia na CZATerię w 99,9% leży niestety po stronie Waszego komputera...

Zatem co zrobić, zanim wyślecie do nas maila z opisem problemu? Zanim przejdę dalej, chcę tu zaznaczyć, iż jeśli już żadna z poniższych możliwości nie zadziała, i nadal będziecie mieli problem z wejściem na CZATerię, w mailu w który do nas wysyłacie warto jak najdokładniej opisać problem, najlepiej dołączając print screeny zrobione w momencie jego występowania, ułatwi to nam analizę problemu, a Wam skróci czas oczekiwania na odpowiedź. Niestety trudno cokolwiek stwierdzić odnośnie maila tak opisującego problem: nie mogę wejść na CZATerię! Co mam zrobić?

Powody mogą być różne:

Po pierwsze należy sprawdzić, czy posiadamy najnowszą wersję Javy - do pobrania tutaj. Jeśli Java jest zainstalowana, należy sprawdzić czy włączony jest kompilator Java w ustawieniach przeglądarki.

Czasami problem to brak otwartych portów od 14000 do 14020. Są one niezbędne do poprawnego działania CZATerii. Jeśli nie wiecie, czy te porty są u Was odblokowane, wystarczy spytać waszego dostawcę internetu.

Jeśli pojawia Wam się zamiast CZATerii ikonka z kółkiem, kwadracikiem i trójkątem: Należy spróbować jeszcze raz, najlepiej wyłączając i włączając ponownie przeglądarkę. Jeżeli to nie pomoże, to należy zainstalować Javę, lub zmienić standardową przeglądarkę - najlepiej na Internet Explorer.

Posiadacze Windows XP mogą pobrać wersję Javy na której CZATeria działa poprawnie klikając na link: www.java.com

W przypadku systemów Windows 95, Windows 98, Windows Millenium, Windows NT4 oraz Windows 2000, Java instalowana jest automatycznie wraz z systemem Windows. Po zainstalowaniu Javy należy zrestartować komputer.

Proszę sprawdzić, czy Java jest zainstalowana i odblokowana. Jeśli używana przeglądarką jest Netscape Navigator, to aby odblokować Javę proszę postępować według następujących kroków:

Edit/Preferences/Advances/Enable Java

W wypadku korzystania z Internet Explorera, proszę postępować według etapów: Narzędzia/Opcje internetowe/Zaawansowane/Java VM/Włączony kompilator Java.

Jeśli wszystkie z powyższych sposobów odzyskania CZATerii zawiodły - wtedy śmiało możecie pisać do nas: czat@firma.interia.pl - pamiętając o tym aby jak najdokładniej opisać problem.

PS Oczywiscie cały powyższy opis nie dotyczy osób, które ujrzały napis: Masz bana : ) z tym problemem zapraszamy do suflera...

Pozdrawiamy

CZAT Squad

Sprawdź:  Auto Motoryzacja , Office firma - sklep.centrumxp.pl , Office 365 Business Premium , Office 365 Business Essentials sklep.centrumxp.pl

Zobacz wcześniejsze artykuły: