Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
olekzpoznania: Panie Jurku jak nastroje przed kolejnym finałem? czy dalej są takie same emocje jak przy pierwszym? czy podchodzi Pan już do tego bardziej lajtowo?
Jurek Owsiak: Napięcie ciągle to samo, emocje również takie same. Bardzo energetycznie! Chyba nawet bardziej niż było za pierwszym razem.

nadesłanepytanie: Jak się Pan czuje po tych 20 latach istnienia WOŚP, wiedząc że stworzył Pan "największą orkiestrę świata, w której bije wiele serc"? Co Pan odczuwa i czy ma Pan siłę dyrygować tą orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej?
Jurek Owsiak: Stworzyliśmy, wiec czujemy się bardzo usatysfakcjonowani i dumni z Polaków. Piekielnie dumni. Chcemy to dalej robić a jeszcze wyrolowanie Majów to naprawdę ekstra sprawa

nadesłanepytanie: Jestem emerytem i od kilku dni dziadkiem. W tym roku po raz pierwszy nie dam nic na WOŚP. Boję się, że te pieniądze mogłyby posłużyć do zakupu zastrzyku, który miałby mi "pomóc". Czy następnym Pańskim pomysłem będą kursy robienia zastrzyków dla młodych wolontariuszy?
Jurek Owsiak: Na głupotę są lekarstwa, ale my ich kupować na pewno nie będziemy - musi je Pan sam sobie kupić. Za to liczę na to, że dzięki temu finałowi będzie Pan mógł skorzystać z godnej opieki.

nadesłanepytanie: Jest Pan autorytetem dla wielu osób, stał się Pan bardzo popularny, a jednak nie wygląda na to żeby "sodówa" uderzyła Panu do głowy Podziwiam Pana i marzę, by kiedyś moje działania charytatywne były brane poważnie. Co Pan radzi? Jak rozpopularyzować takie akcje? Jak Pan na początku "rozsławił" WOŚP?
Jurek Owsiak: Robić swoje konsekwentnie. Mimo że jest trudno, mimo że natłok organizacji, szukać przyjaciół i skrupulatnie, ale też głośno mówić o tym co się zrobiło. Życzę powodzenia !

nadesłanepytanie: Jak to jest ze sbiórką na cele pomocy osobom starszym, skoro Pan publicznie opowiada się za eutanazją?
Jurek Owsiak: Nigdy publicznie nie opowiadałem się za eutanazją - proszę dobrze słuchać albo czytać moje wypowiedzi, a to co ludzie powtarzają, to już ich odpowiedzialność.

Kamil_T.: Witam Pana Widziałem ostatnio demotywator mniej wiecej tresci ze gdyby pan sprzedal swoje okluray na aukcji Wosp to by padł rekord licytacji i zebranej kwoty.Myslał pan kiedys o tym?
Jurek Owsiak: Okularów jest już kilka, jestem do nich przywiązany. Cenie aukcje, jest tam sporo moich prywatnych rzeczy a okulary na razie na nosie

para37.38JEJ: Dlaczego tak wiele sprzetu stoi w magazynach i nie jest użytkowanych, wiec ludzie tez mniej chetnie daja na ta akcje.
Jurek Owsiak: Albo piszemy o faktach i wtedy ja chętnie odpowiem a takie bzdurzenie to tylko strata czasu. Gdzie leży ten sprzęt? W jakich magazynach? Proszę nie uprawiać demagogii, bo te bzdury od czasu do czasu z różnych zaścianków wyskakują jak Filip z konopi - nie mamy takich problemów kompletnie.

Gośćmi CZATerii byli: