Janusz Leon Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski

pisarz, autor "S@motności w sieci"
Moderator: Zapraszamy do zadawania pytań.
Janusz L. Wiśniewski: Dziękuję za Wasz czas, że tu jesteście.

harun_23: czy istnieje dla Pana podział na literaturę dla kobiet i mężczyzn?
Janusz L. Wiśniewski: Nie. To podział sztuczny krytyków i działów marketingu w wydawnictwach. Oni wiedzą, że 70% czytelników to kobiety.

r_y_b_a_: Co Pan ostatnio napisał
Janusz L. Wiśniewski: Ostatnio napisałem najważniejszą książkę ostatniego okresu "Intymną Teorię Względności" - zbiór opowiadań, felietonów dotyczących względności czegoś, co jest najbardziej względne, czyli grzechu.

ABRA:): czym sie pan inspiruje piszac swoje ksiazki??
Janusz L. Wiśniewski: Przede wszystkim prawdziwymi historiami. W swoich książkach chcę głównie opowiadać historie, które mną poruszyły lub zachwyciły.

Q^psh: Czy doszły do Pana głosy o tym, że "Los powtórzony" jest istotnie powtorzeniem tego samego schematu, znanego czytelnikom z "Samotności w Sieci" ? Jesli tak, to czy przyjmuje Pan rozczarowanie czytelników i jak Pan się z tym czuje?
Janusz L. Wiśniewski: Przyjmuje z uwagą każdą reakcję czytelników, szczególnie rozczarowanie. Jednakże nie podzielam tej opinii. Los jest książką inną, chociaż poruszającą ten sam temat samotności i poszukiwania miłości.

on-max-N-brzesko: CO TWOJA PRACA MA DAC NAM ZWYKLYM SMIERTELNIKA
Janusz L. Wiśniewski: Zwrócić uwagę na wydarzenia, których w pośpiechu nie zauważamy. Ja tylko opowiadam je na swój sposób. Często mieszając w to naukę.

Vannhama: dzień dobry, czy wierzy Pan w internetową miłość? czy ma ona dziś szanse?
Janusz L. Wiśniewski: Oczywiście, że wierzę. Miłość tak naprawdę najczęściej zaczyna się od słowa. W internecie słowo jest pierwsze.

Kaśka"": czy uważa pan że można znależć miłość w sieci i czy to takie ogólnodostępne??? chodzi mi o to czy każdy może sobie taką miłośc zafundować???
Janusz L. Wiśniewski: Sieć pod tym względem nie bardzo różni się od realu, tylko łatwiej można tam kłamać.

-wojtek26-: Panie januszu jakie plany na najblizsza ksiazke ?
Janusz L. Wiśniewski: Najbliższa książka jesienią - na kilkuset stronach kłócę się, godzę się, dyskutuję i opisuję świat w obecności feministki. Małgorzaty Domagalik. Z tych rozmów powstaje książka pod tytułem "188 dni i nocy".

Bond_:): podaj tytul swojej najlepszej ksiazki
Janusz L. Wiśniewski: Zespoły napięć, Handbook of ChemoInformatics.

s@motn@_w__sieci: w jakim stopniu Pana książki są autobiograficzne? i jak wygląda zagadnienie "Wiśniewski a miłość"?
Janusz L. Wiśniewski: W dużym stopniu są biograficzne, ale nie autobiograficzne. To nie jest tak, że Wiśniewski miał romans, opisał go, wstawił do empiku i zrobił z tego bestsellera. Na pewno nie tak.

<>SYLWESTER<>: dużo pan napisał książek?
Janusz L. Wiśniewski: Sześć.

_vanillka89_: Czy pisząc książke myśli Pan o konkretnej grupie odbiorców, czy pisze Pan swoje książki dla wszystkich?
Janusz L. Wiśniewski: W ogóle nie myślę o odbiorcach, może to arogancja i egoizm. Piszę głowni,e abym ja miał przeżycia.

AGAKONDOR12m: co bylo powodem ze zajał sie pan tym co dzieje się między ludzmi?
Janusz L. Wiśniewski: Bo nastąpił w moim życiu taki moment, że zdałem sobie sprawę, że nieustannie pisze tylko o tym, co wiem, a w ogóle o tym, co czuję. Chciałem to zmienić.

Gośćmi CZATerii byli: