Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Katharina83ck: Panie Jurku co zrobic z osobami-wolontariuszami,ktorzy oszukuja Wosp,niestety takie osoby sa,ku mojemu wielkiemu oburzeniu nawet wsrod moich znajomych!
Jurek Owsiak: Proszę fakt oszustwa zgłosić na policję. Co roku zatrzymanych jest na szczęście kilka osób, które oszukują i w polskim wymiarze sprawiedliwości czekają ich bardzo surowe kary - proszę reagować! My reagujemy - nie ma tu żadnych świętości. Zdecydowanie zbiórka jest bardzo solidna. Mogę śmiało powiedzieć, że mówimy o przypadkach pojedynczych a cała reszta opiera się na osobistej a nie urzędowej uczciwości. Tu Polacy zdają świetnie egzamin.

*Czekoladzia: A co będzie gdy Pana "zabraknie"? Czy ktoś zajmnie się tym po Panu ?
Jurek Owsiak: Orkiestra już gra wg systemu, który został stworzony przez ludzi. 1800 sztabów to 1800 samodzielnych zdarzeń, samodzielnej odpowiedzialności i świetnie przeprowadzonych zbiórek. Ja mogę być dzisiaj pewnym ozdobnikiem, ale ludzie już to robią spokojnie sami.

chłopak23..,,,: Jurek czy to dzięki Orkiestrze i Woodstockowi wciąż czujesz sie młodo?
Jurek Owsiak: Zdecydowanie tak. Jest to najlepsza odtrutka na polski zgiełk, ten który powoduje stres, momentami złość, momentami opadanie rąk na głupotę, chociażby w pytaniu Internauty czy będziemy zbierali na zastrzyki w wiadomym celu....

sandra999999999: Ile ludzi pracuję przy WOśP
Jurek Owsiak: 30 osób jest zatrudnionych w fundacji. Ja - Jurek Owsiak - nie pracuję w tej instytucji i nie pobieram żadnego wynagrodzenia ani jakichkolwiek pieniędzy z fundacji.

on_facet:)!: witam. chciałem zapytać sie skąd narodził się pomysł aby w tym roku wesprzeć również osoby starsze?
Jurek Owsiak: 3 dekada, warto więc także zaproponować coś nowego. Dla dzieci zrobiliśmy bardzo dużo wykorzystując więc popularność naszej akcji, chcemy też skierować uwagę w inne rejony. Po dyskusji, stwierdziliśmy, że seniorzy to jest to, co może być warte aby zajęła się tym fundacja nie tylko zbierając pieniądze, ale także mówiąc o związanych z tym problemach.

górnyśląsk: Witam panie jurku jak w tym roku widzi pan myśli czy w tym roku da się uzbierać więcej pieniędzy niż w zeszłym
Jurek Owsiak: Nie bijemy rekordów. Wszystko może się zdarzyć. Mamy światowy kryzys, wszystko drożeje a zwłaszcza leczenie w naszych kieszeniach mniej pieniędzy a do tego jeszcze ta cała zadyma wokół eutanazji, czyli nakręcanie ludzi jak komu pasuje. Zobaczymy i będziemy mówili o tym 14 stycznia. Ile nie zbierzemy - wszystkie pieniądze przekazujemy na cele statutowe naszej fundacji.

wro_pilczycka_29: Jaki procent zycia oddal Pan Orkiestrze?? (pytam o Pana wiek)
Jurek Owsiak: 100% !

Gośćmi CZATerii byli: